Son Yorumlar

  Arşivler

  Kategoriler

  Mersin’de Su Bedeli Borçlarına Yeni Yapılandırma

  Mersin’de Su Bedeli Borçlarına Yeni Yapılandırma

  MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, “Torba Yasa” kapsamında sağlanan ödeme kolaylığından borcu olan tüm abonelerin faydalanabileceğini belirtti.   Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Turgut Aybak, “Torba Yasa” kapsamında sağlanan ödeme kolaylığından borcu olan tüm abonelerin faydalanabileceğini belirtti. Aybak, yazılı açıklamasında, “Torba Yasa” ile su borçlarında yeniden yapılandırma döneminin başladığını bildirdi. Yasa […]

  21 Ekim 2014 Salı - 1356 kez okunmuş
  Facebook 0 Twitter 0

  MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, “Torba Yasa” kapsamında sağlanan ödeme kolaylığından borcu olan tüm abonelerin faydalanabileceğini belirtti.

   

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Turgut Aybak, “Torba Yasa” kapsamında sağlanan ödeme kolaylığından borcu olan tüm abonelerin faydalanabileceğini belirtti.

  Aybak, yazılı açıklamasında, “Torba Yasa” ile su borçlarında yeniden yapılandırma döneminin başladığını bildirdi.

  Yasa kapsamında 6552 Sayılı Kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsatan Aybak, şunları kaydetti:

  “Bu kanunla abonelerimize kaçırılmaması ve mutlaka faydalanmaları gereken pek çok imkan sağlanmıştır. Yeni kanunla abonelerimiz, idaremize olan borçlarını yeniden yapılandırabileceklerdir. Kanun kapsamında, idaremiz birimlerine müracaat edilmesi halinde 30 Nisan öncesi borçlar yeniden yapılandırılacaktır. Yapılandırılmış borçlar istenilirse 18, 24, 30 ve 36 ay taksitle de ödenebilecektir. Yapılandırmaya müracaat edilmesi ve taksitlerin düzenli ödenmesi halinde herhangi bir haciz işlemiyle karşılaşılmayacaktır. Başvuruda bulunan abonelerimize ödemelerde nakit ödeme yapmanın yanı sıra kredi kartıyla da ödeme yapma seçeneği sunulmuştur.”

  Aybak, kanundan yararlanmak isteyen abonelerin kasım ayı sonuna kadar abone numarası ve kimlikleriyle en yakın MESKİ hizmet noktalarına müracaat etmelerini istedi.

  Benzer Haberler

  Bir Cevap Yazın

  Kategoriler

  Sayfalar

  Bu sitenin  izinsiz kopyalanması yasaktır.
  iPortal Kodlayan: Özer Gül